«Правозахист Оболоні»

Громадський рух «Правозахист Оболоні» був заснований у 2011 році, як волонтерська ініціативна група молодих юристів, що мала на меті надання безкоштовної юридичної консультації мешканцям Оболонського району міста Києва. Насамперед це були питання захисту прав громадян у судах різних інстанцій, прокуратурі, роз’яснення положень трудового, цивільного, сімейного та кримінального законодавства України.

Наразі головною метою діяльності руху є об’єднання усіх небайдужих мешканців Оболоні заради реалізації ініціатив, спрямованих на позитивні зміни у рідному районі та сприяння його розвитку. Основними напрямками діяльності є:

Безкоштовна юридична допомога та інформування

Громадську приймальню руху відвідало вже більше 5 тисяч киян. Більшість з них отримали практичну та дієву допомогу з питаннях сімейних спорів, нарахувань пенсій, банківських кредитів, соціального захисту, проблем ЖКГ тощо. Видається та безкоштовно розповсюджується інформаційний бюлетень «Правозахист Оболоні».

Екологічна безпека та благоустрій

Завдяки спільним зусиллям «Правозахисту Оболоні» та мешканців району, було зупинене незаконне будівництво на березі Йорданського озера. Наразі, на користь громади було виграно два суди. Але забудовник продовжує зазіхати на земельну ділянку, тому боротьба триває. Було проведено 7 суботників та інших заходів із благоустрою пляжів та прибудинкової території. Під час яких активісти висадили більше 300 дерев, завезли 200 тон чистого піску на пляж озера Вербного, вивезли більше 2 тон сміття.

Захист та творчій розвиток дитинства

«Правозахист Оболоні» постійно організовує та проводить на Оболоні різноманітні творчі конкурси для дітей та родинні свята - «Долоньки-оболоньки», «Оболонська Ялинка», «Оболонська Масляна», «День озера Вербне» тощо. Ці заходи відвідало більше 4 тисяч мешканців району.

Допомога мешканцям у вирішення проблем ЖКГ

За сприяння руху та у співпраці з місцевими ЖЕКами були здійснені ремонтні роботи у більш ніж 100 під’їздах на Оболоні. Реалізована комплексна цільова програма з освітлення житлового фонду Оболоні. В її межах було освітлено близько 10 тисяч точок у багатоповерхових будинках Оболонського району. 

Допомога АТО

Спільно з мешканцями Оболоні було зібрано та передано у зону бойових дій більше ніж 400 кг. продуктів, засобів гігієни, теплого одягу. Ірпінський військовий шпиталь отримав інвалідний візок та слухові апарати для реабілітації поранених героїв.

Сприяння розвитку культури та виховання

Громадський рух «Правозахист Оболоні» активно співпрацює з Благодійним фондом підтримки ініціатив газети «День». Так, в рамках проекту «Розумний великодній кошик», школи Оболоні та військові навчальні заклади Києва отримали до своїх бібліотечних фондів книжки, що сприятимуть вихованню патріотизму, вивченню історії та культури України юними громадянами нашої держави.

Самоорганізація населення

Найважливішими здобутками громадського руху «Правозахист Оболоні» є створення постійно діючого механізму захисту прав та свобод мешканців Оболоні, сприяння самоорганізації громади району для вирішення нагальних питань та лобіювання її інтересів у органах місцевої влади.

Запланована діяльність

У найближчих планах: проведення інформаційних та лобістських кампаній щодо вирішення проблеми збору та переробки побутових відходів, стихійних звалищ й поліпшення загальної екологічної ситуації у місті Київ; розробка та реалізація програми юридичного захист прав учасників АТО та членів їх сімей.